מה השתגעתי, לקנות סוכה יקרה?!

יש שטוענים שזה חג רק לשבעה ימים ואין טעם להשקיע,
לעומתם יש אנשים שכל שנה טורחים המון כדי להפוך את הסוכה שלהם, ממש לבית עבור שבעת ימי החג מי צודק ??תמונה למאמר- סוכה יקרה

אנו נתקלים בלקוחות שמתלבטים, כל שנה מחדש-האם לקנות סוכה יקרה? לקנות סכך בזול או סכך מהודר? להשקיע בבד מאויר או אולי בד מוזל?

כמובן שהתשובה לכל השאלות האלה אינדיבידואלית- ובשביל זה אנחנו כאן! לתת לכם ייעוץ מתאים.
אצלנו תוכלו למצוא מענה לכל לשאלות שלכם.

אבל בכל זאת יש לנו תשובה כללית להתלבטות הנ"ל. והיא נעוצה במקורות שלנו:

סוכה יקרה, סוכה שמחה!

סוכות הוא חג היחיד בתורה, שמקבל ציווי 3 פעמים להיות שמחים בו. כפי שכתוב:
"וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ… … וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ:" וכן כתוב : "וּשְׂמַחְתֶּם לִפְנֵי ה' אֱלֹהֵיכֶם שִׁבְעַת יָמִים:"

הסיבה לשמחה זו מוסברת במדרש : "… בחג (סוכות) לפי שביקשו הנפשות אישור רחמים על עצמם, ביום הכיפורים… וגם שהתבואה ופירות האילן כבר קצרו והכניסו אותם לבית, לפיכך כתוב שם שלש שמחות, שנאמר: ושמחת בחגיך (דברים טז: יד), ושמחתם לפני ה' אלהיכם (ויקרא כג: מ), והיית אך שמח (דברים טז: טו)." א"כ הסיבה לשמחה בחג הסוכות, היא מפני שיצאנו זכאים בדין של יו"כ, וכן מפני שזה תקופה של עושר כלכלי, שאדם אוסף את כל התבואה והפירות, ורואה את כל עושרו, וכפי שנקרא חג הסוכות בתורה חג האסיף 6 "וְחַג הָאָסִף בְּצֵאת הַשָּׁנָה בְּאָסְפְּךָ אֶת מַעֲשֶׂיךָ מִן הַשָּׂדֶה:"

אם כן נמצאנו למדים, שחג הסוכות עניינו שמחה, שמחה מגיעה כשיש שלמות לאדם. סוכות הוא החג האחרון בתורה, מבין שלושת הרגלים, אחרי יציאת מצרים, קבלת תורה, מגיע סוכות שעיניינו הוא ארץ ישראל, להוריד את הקדושה שקבלנו, לחיים המעשיים, שמחה בשלמות, מתוך ענווה כלפי ה'. כידוע חג סוכות הוא אחרי הימים הנוראים, שאדם יצא מהם זכאי בדין, האדם שמח בכך שזכה לחיות עוד שנה את חייו, מתוך חיבור וקישור לבורא עולם. וכמו שראינו זהו גם הזמן, שהאדם נמצא בשיא העושר הכלכלי, ולא סתם נקרא שמו, חג האסיף.
סוכות הוא לא חג שמחה של התחלת השנה, של ריצוי לפני הגשמים, של בקשה מ-ה' שימשיך לעזור לנו, כפי שהיה קודם. וגם השנה הזאת תהיה שנה טובה מכל הבחינות. וכאשר ה' רואה שאנו שמחים בו, ומקיימים מצוותיו, הוא שמח ומשפיע עלינו עוד שפע גדול יותר, כאב שבן מודה לו.

לפי מה שראינו רואים שבחג הקרוב , כדאי לנו להשקיע כמה שיותר בסוכה שלנו, כדי שנוכל לשמוח בה עד בלי די, אמנם ברור לכולם שהתקציב של כל אחד הוא משתנה, אבל כולנו צריכים לשאוף להגיע לסוכה שנוכל ליהנות ממנה במשך שנים רבות. אצלנו בסוכות סנטר, אנחנו נוכל לספק לכם את כל האפשרויות והשדרוגים האפשריים, שיהפכו לכם את החג לשמחה שלא נגמרת, עד שלא תרצו לצאת מהסוכה.
אז התקשרו עכשיו ותקבלו את הסוכה המתאימה לכם ביותר!