איך לבחור ארבעת המינים?

מצוות ארבעת המינים:

אחת ממצוות חג הסוכות היא נטילת ארבעת המינים: לולב, הדס, ערבה ואתרוג. אנו מאגדים אותם יחד: ביד ימין אוחזים בלולב תמונה של ארבעת המינים למכירה באתרבאמצע (כף תמרים אחת), בשתי ערבות משמאל ושלושה ענפי הדס מימין. ואז מרימים אותו עם האתרוג ומנענעים הכל יחד, שלוש פעמים לכל כיוון: קדימה, ימינה, אחורה, שמאלה, למעלה ולמטה. את המצווה יש לקיים במשך שעות היום, בכל יום משבעת ימי החג.
לפני שמנענעים את ארבעת המינים, מברכים את הברכה הבאה:

"ברוך אתה ה', אלוקינו מלך העולם, אשר קדשנו במצוותיו וציוונו על נטילת לולב"

איך בוחרים ארבעת המינים?

בכדי שיהיו כשרים לקיום המצווה, על ארבעת המינים לעמוד במספר תנאים.
מומלץ לקנות סט שלם ממקור מוסמך או באחד מירידי ארבעת המינים, מאדם ירא שמיים שמקפיד למכור רק מוצרים בהשגחה נכונה ובעל ידע בהלכות ארבעת.

אתרוג

צבע-
ככל שצבעו קרוב יותר לצהוב- יותר טוב.
קליפת האתרוג-
צריכה להיות שלמה- אסור שהקליפה תהיה מחוררת בשום חלק מהפרי, ואסור שתחסר בו אפילו פיסה קטנה מהשכבה הפנימית. אסור שהקליפה תהיה רכה מדי, סדוקה, יבשה או מקולפת.
בד"כ קונים אתרוג תוך בדיקה שהשליש העליון שלו נקי לחלוטין מכל חשש כי אפילו נקודה שחורה קטנה בצידו העליון של האתרוג פוסלת אותו.
צורת האתרוג-
האתרוג צריך להיות כמו מגדל – רחב יותר בחלק התחתון וצר יותר בחלק העליון. צורה זו נחשבת למהודרת ביותר.
פיטם-
פיטם הוא גבעול שבולט החוצה. במקרה בו האתרוג צמח עם פיטם, אז אסור שהגבעול יהיה שבור.

הלולב

הלולב צריך להיות כמה שיותר זקוף, באורך של לפחות 40 ס"מ וצריך להיות סגור בחלקו העליון (לפחות עד האמצע). יש לשים לב שהעלה האמצעי איננו מפוצל.
אסור שהלולב יהיה יבש ואסור שקצה הלולב יהיה חתוך

הדס

יש צורך בשלושה ענפים של שיח ההדס, כאשר אורכו של כל הדס לפחות 29 ס"מ. אסור שההדס יהיה יבש. להדס צריך להיות דוגמא של שלישיית עלים היוצאים מנקודה אחת שעל הגבעול (צריך שדוגמא זו של שלישיות העלים תחזור על עצמה לפחות על פני מחצית מאורכו של ההדס).

ערבה

יש צורך בשני ענפי ערבה, כאשר הגבעול צריך להיות באורך של לפחות 29 ס"מ.
העלים צריכים להיות מלבניים, לא עגולים. מסגרת העלים צריכה להיות חלקה ולא משוננת, ועדיף שהגבעול יהיה בצבע אדום.

ארבעת המינים למכירה באתר סוכות סנטר:

כדאי לכם לעיין בשורות הנ"ל ולהכיר את הדרישות הבסיסיות, ולוודא שהן מתקיימות בסט שתרכשו ולא לסמוך על כל אחד, בדקו בעצמכם את רמת ההידור של הסט אותו אתם קונים.
לייעוץ נוסף אתם מוזמנים להתקשר אלינו: 052-515-5538
באתר שלנו, מוצגים ארבעת המינים למכירה. תוכלו להתרשם מהמגוון (אתרוג תימני / קלברי / חזו"א) ומהמחירים הזולים לרכישת ארבעת המינים.